Minkštųjų baldų priežiūra
Minkštųjų baldų naudojimas ir priežiūra
>
>
Minkštųjų baldų naudojimas ir priežiūra

Minkštųjų baldų naudojimas ir priežiūra

Minkštieji baldai yra gaminami naudojant minkštas medžiagas, tad negali būti išmatuoti tiksliai pagal matmenis. Nežymūs nukrypimai (+/- 3%) yra neišvengiami ir būdingi minkštiems baldams.

Sofų, kėdžių, krėslų ar stalelių kojelės yra su plastikiniais padeliais arba papildomais fetro padeliais. Jeigu baldai stovi ant lengvai pažeidžiamų grindų, įsitikinkite, kad padeliai priklijuoti. Perstatydami baldus į kitą vietą, jų nestumdykite, bet perneškite. Tokiu būdu būsite tikri, kad apsauginiai padeliai išlieka savo vietose.

Įsitikinkite, kad Jūsų baldas stovi ant lygių ir tiesių grindų. Net nedidelis grindų nelygumas ar viena baldo dalis pastatyta ant kilimo gali turėti nepageidaujamų pasėkmių (girgždėjimas, cypimas ar konstrukcijos išsikraipymas).

Baldo išvaizda priklauso ne tik nuo baldo konstrukcijos, bet ir nuo pasirinkto apmušalo.  Nuolat naudojant baldą per tam tikrą laiką sėdimosios dalies konstrukcinė dalis, apmušalai ir danga nusidėvi, odos atspalvis bei blizgumas gali kisti, atsiranda nedidelis odinio apmušalo išsitampymas. Tai yra natūralios odos savybės ir visiškai normalus procesas. Sėdimose dalyse baldo naudojimosi laikotarpiu gali susidaryti lengvos audinio klostės. Tai nėra audinio defektas, o  tempimo pasekmė. Rekomenduojame reguliariai keisti sėdėjimo vietą. Per pirmuosius 3 naudojimo mėnesius sėdimoji dalis tampa minkštesnė, apmušalas šiek tiek pasiraukšlėja, bet galiausiai viskas stabilizuojasi.

Baldo sėdimąsias arba nugarines dalis, kurios yra iš rutulinio sintetinio kamšalo ar plunksnų būtina kartas nuo karto pamodeliuoti, papurenti rankomis, kad atgautų savo pirminę išvaizdą.

Venkite pernelyg didelio taškinio apkrovimo. Neklūpokite ar keliais neįsispirkite į sėdimosios dalies elementus. Nešokinėkite ant minkštų baldo dalių, kad nesusidarytų staigių smūgių audiniui, spyruoklėms, porolonui, medienos detalėms. Nesėdėkite ant porankių! Tai gali sukelti deformacijas.

Saugokite medines apdailos detales nuo smūgių, vandens ir kitų skysčių. Valykite jas tik priemonėmis, skirtomis paviršių, kurie yra padengti laku, valymui.

Per didelė drėgmė gali pažeisti minkštuosius baldus ir gali atsirasti pelėsis, tad rekomenduojama kambario temperatura turėtų būti 18-23°C, o santykinė drėgmė – 45-55 %.

Pagal poreikį minkštiems baldams su miegamąja funkcija naudokite papildomą čiužinį arba storesnį paklotą.

AUDINIAI: PRIEŽIŪRA IR VALYMAS

Apsaugokite baldus nuo tiesioginių saulės spindulių. Patartina užtraukti užuolaidas ar kitus langų uždangalus, kad apsaugoti baldo apmušalą nuo stipraus išblukimo. Nestatykite arti šildymo įrenginių. Venkite staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių. Laikui bėgant visi apmušalai vis tiek šiek tiek pakeičia savo pradinę spalvą, tampa šviesesni. Ir tai yra ne defektas, o natūrali audinio reakcija.

Venkite sėdėti ant minkštų baldų šviesiu audiniu su tamsiais, linkusiais dažyti drabužiais. Tokios dėmės neišvalomos nuo daugelio baldinių audinių paviršių. Dėmės atsiradusios dėl sąlyčio su stipriai dažančia medžiaga (pvz. džinsu) ir sutepimas, atsiradęs dėl netinkamo naudojimo, negali būti pretenzijos priežastis.

Blizgesys ir žvilgėjimas sėdimose dalyse yra veliūro, šanilio, flioko plaukelių žėrėjimo pasekmė. Ilgesnio naudojimo metu, plaukas yra labiau suspaudžiamas sėdimose dalyse, tad apšvietus gali matytis tamsumo ir šviesumo skirtumai. Tai nėra audinio defektas.

Spalvos skirtumai tarp pavyzdžio pirkimo metu ir galutinio produkto gali skirtis. Dėl dažymo technologijų nėra absoliučios garantijos, kad pavyzdinio audinio ar odos spalva su galutinio produkto spalva visiškai sutaps.

Atsargiai elkitės vilkėdami drabužius su puošybos elementais (pvz. kniedėmis) bei aštriais daiktais kelnių kišenėse – tai gali nepataisomai pažeisti baldo apmušalą.

Oda, gobelenas ar medis turi savo specifinį kvapą, kuris gali sklisti kelias savaites. Tokiu atveju rekomenduojamas intensyvus patalpos vėdinimas, baldų valymas universaliu valikliu suvilgyta šluoste.

Dar naujus baldus, pagamintus iš audinio, apipurkškite specialiomis baldų impregnavimo priemonėmis, kurios sudaro ant audinio paviršiaus plėvelę, nepralaidžią purvui, drėgmei ir riebalams ir kuri nekeičia audinio spalvos.

Baldus reguliariai valykite ir siurbkite. Dulkės ir nešvarumai pagreitina audinio dėvėjimąsi.

Prieš pradėdami valyti baldus:

Naudodami valymo priemones visada atidžiai perskaitykite valiklio naudojimo instrukciją. Priemonės turi būti tinkamos baldų valymui.

Patikrinkite spalvos atsparumą nematomoje baldo vietoje.

Nenaudokite agresyvių valymo priemonių, skiediklių.

Dažniausiai visada galima valyti labai išpurvintą paviršių su vandenyje tirpstančiomis ir putojančiomis priemonėmis, skirtomis kilimų valymui.

Saugokite audinį nuo mechaninių pažeidimų, stiprių smūgių.

Niekada nesėdėkite ant baldų, kol jie drėgni. Tai gali ištampyti dangą. Visada leiskite baldams pilnai išdžiūti.

Reguliarus valymas

Maždaug kas dvi savaites atlikite valymą dulkių siurbliu. Naudokite baldams skirtą antgalį su minkštais šereliais. Valykite putomis su šiltu (30oC) vandeniu ir švelniu muilu. Labiausiai išpurvintas vietas valykite švelniais, sukamaisiais judesiais. Valymo būdą pradžioje išbandykite nematomoje baldo vietoje. Plaunant muilinu vandeniu, po to visada perplaukite švariu vandeniu. Naudokite šluostę ar švelnų šepetį baldų išpurenimui išdžiuvus.

Pilnas valymas

Maždaug du kartus per metus valykite baldus drėgna šluoste, naudodami kambario temperatūros vandenį su trupučiu ištirpinto švelnaus muilo. Sudarykite sąlygas greitam džiuvimui. Negalima tam naudoti lygintuvo ar plaukų džiovintuvo. Įsitikinkite, kad prieš pilną valymą buvo atliktas reguliarus valymas.

Dėmių šalinimas

Purvui ir dėmėms niekada neleiskite išdžiūti. Tai turi būti valoma tuoj pat.

Valykite šiltu (30oC) muilo ir vandens tirpalu. Siekiant išvengti dėmės išsiplėtimo – valykite nuo kraštų vidaus link. Perplaukite švariu vandeniu.

Netrinkite, nes trynimas tik dar labiau išplečia dėmę ir iškraipo pūką.

Pašalinus dėmę nusausinkite likusią drėgmę švariu sausu audiniu.

Leiskite baldams pilnai išdžiūti.

Jeigu audinys turi pūką, jam atstatyti naudokite švelnų šepetį, skirtą audiniui. Tą daryti galima tik baldui pilnai išdžiūvus.

Kiaušinio, kraujo, šlapimo dėmes valykite šaltu vandeniu (ypač tinka ledinis). Į vandenį galite įmaišyti šiek tiek muilo. Niekada nenaudokite karšto vandens, nes tai sukelia baltymų stingimą. Riebalų, sviesto, maisto likučių, lako, flomasterių, sakų, dervos, dažų, alyvos, batų tepalo ir panašias dėmes galima pašalinti dėmių valikliais. Valymo būdą išbandykite nematomoje baldo vietoje! Plastilino, kramtomosios gumos, vaško dėmes galite pašalinti ant jų uždėję ir palaikę ledo. Sušalus, likučiai turėtų lengviau nusiimti. Atsargiai! Yra pavojus pažeisti paviršių. Stipriai negramdykite!

Odos ir audinių impregnavimą rekomenduojame atnaujinti po kiekvieno valymo.

NATŪRALI ODA: PRIEŽIŪRA IR VALYMAS

Visa oda, kad ir kaip būtų apdirbta, yra natūralus produktas ir išlaiko visas natūralias savybes. Maži pakenkimai, net vabzdžio įkandimai, palieka savo pėdsakus ir gali būti matomi ant pasirinktos odos. Odą nuo pat pradžių reikia tinkamai prižiūrėti. Profilaktinis valymas ir priežiūra saugo nuo dėmių ir pailgina jos tarnavimo laiką.

Baldai, pagaminti iš odos, turi būti apsaugoti nuo stiprios šviesos (pvz. halogeninių lempų) bei tiesioginių saulės spindulių. Jų negalima statyti prie radiatorių, kaloriferių ar kitokių šilumos šaltinių, nes oda gali susitraukti, imti skilinėti.

Oda yra natūrali žaliava, tad atskirų gaminių odos atspalvis gali nežymiai skirtis. Kiekviena atraiža turi savo individualią paviršiaus struktūrą ir atspalvį. Ant odos esantys tekstūros skirtumai, įbrėžimai, randai ar vabzdžių įkandimai, tam tikras grūdėtumas, atsiradęs ne gamybos metu tik įrodo, kad tai natūralios kilmės produktas ir dar labiau paryškina odos autentiškumą ir nepakartojamą grožį. Aptraukiant minkštąjį baldą oda, skirtingai nei audiniu, galimi siuvinių ir karpinių nuokrypiai. Naudojant baldus ilgesnį laiką odos atspalvis bei blizgumas gali kisti, gali atsirasti odinio apmušalo laisvumas. Tai yra natūralios odos savybės.

Natūrali oda nemėgsta pernelyg sauso oro. Nuo jo traukiasi ir skilinėja, todėl rekomenduojame sureguliuoti kambario drėgmės balansą. Kambario drėgmė turėtų siekti ne mažiau 55%. Tai pasiekti galima nuolatiniu patalpų vėdinimu arba natūralaus medžio naudojimu vidaus interjere. Medis reguliuoja drėgmės balansą: kai per daug drėgmės – sugeria drėgmę iš aplinkos, kai per mažai – išskiria.

Naminių gyvūnų nagų ir dantų žymės gali padaryti nepataisomos žalos Jūsų baldams. Nei oda, nei audinys neatlaikys katės, šuns ar kito gyvūno aštrių nagų poveikio, o jų seilės ir prakaitas neigiamą poveikį ypač padarys natūraliai odai.

Odinius baldus reguliariai valykite minkšta šluoste. 2-4 kartus per metus atlikite pilną viso baldo valymą su specialiomis putomis, skirtomis odinių baldų priežiūrai. Joms išdžiūvus, sutepkite apsaugos priemone. Tai apsaugo odą ir padeda palaikyti elastingumą. Visada valykite vientisus baldo elementus – nuo siūlės iki siūlės (pvz.; sėdimoji dalis, porankiai). Norėdami išvengti dėmių, nepilkite odos priežiūros priemonės tiesiai ant odos. Prieš pradėdami valyti dėmes, patikrinkite visus valymo ir priežiūros produktus mažai matomoje vietoje.

Natūralios odos priežiūrai mes rekomenduojame „LEATHER MASTER“ rinkinį, kurį sudaro dvi priemonės:

SOFT CLEANER – tai švelni valymo priemonė, pagaminta vandens pagrindu. Joje nėra jokių tirpiklių, galinčių pakenkti odos išdirbimui. Ją galima naudoti visoms odos rūšims. SUPER CLEANER šalina ypač sunkiai išvalomas dėmes. Tinka naudoti tik pigmentuotai (padengtai dažais) odai. Nenaudoti švelnioms odoms, nabukui, zomšui.

PROTECTION CREAM – profilaktinis kremas visoms natūralios odos rūšims, išskyrus zomšą ir nabuką. Netinka dirbtinei odai. Ši unikali priemonė konservuoja (apsaugo nuo džiūvimo ir pleišėjimo) ir kartu impregnuoja porėtą odos paviršių, puikiai apsaugodama nuo vandens, aliejaus, alkoholio. Sudaro permatomą, laidų garams apvalką, kuris neleidžia nešvarumams naikinti ir žaloti odos išdirbimo.

ALIEJUOTŲ NATŪRALAUS MEDŽIO BALDŲ AR ATSKIRŲ DALIŲ PRIEŽIŪRA

Visos natūralios medienos apdailos detalės ir kojelės gali šiek tiek skirtis savo atspalviu ar medžiagos struktūra. Mažos taškinės šakos, medžio rievės, spalvų variacijos, medienos struktūros nevienodumas tik pabrėžia natūralų medinių baldų grožį. Pagrindinė medinių baldų priežiūros priemonė yra dulkių valymas švaria, minkšta šluoste. Papildomas dėmesys turi būti skiriamas aliejuotiems medienos paviršiams. Eksplotaciniu periodu ant medinių apdailos detalių gali atsirasti nepageidaujamos batų, rankų, maisto likučių žymės, tad kas pusmetį rekomenduojama išteptą paviršių atnaujinti.

Naudokite baldus pagal paskirtį, atidžiai laikykitės šių nurodymų bei rekomendacijų ir baldai ilgą laiką džiugins Jus puikia išvaizda!

Skundas dėl defekto, atsiradusio nesilaikant šių taisyklių, nebus priimtas.

AUDINIO ETIKETĖS SKAITYMAS

Article: audinio kolekcijos pavadinimas

Colour: spalvos Nr. ir pavadinimas

Composition: audinio sudėtis

Martindale: audinio tvirtumas (kuo skaičius didesnis, tuo geriau)

Pilling: audinio plaušavimasis ir vėlimasis (kuo skaičius didesnis, tuo geriau. Didžiausias skaičius 5)

Light fastness: atsparumas šviesai (kuo skaičius didesnis, tuo geriau. Didžiausias skaičius 8)

AUDINIO PRIEŽIŪROS SIMBOLIAI

Skalbimas
skalbimas Įprastas skalbimo ciklas su rekomenduojama 30 °C
skalbimas Švelnaus skalbimo ciklas su rekomenduojama 30 °C
skalbimas Ypač švelnaus skalbimo ciklas su rekomenduojama 30 °C
skalbimas Įprastas skalbimo ciklas su rekomenduojama 40 °C
skalbimas Įprastas kalbimo ciklas su rekomenduojama 60 °C
skalbimas Skalbiama rankomis tik esant 30 °C – 40 °C
Džiovinimas
dziovinimas Audinį galima džiovinti džiovyklėje, Jums patogioje temperatūroje
dziovinimas Audinį galima džiovinti džiovyklėje žemoje temperatūroje
dziovinimas Audinį galima džiovinti džiovyklėje vidutinėje temperatūroje
dziovinimas Audinį galima džiovinti džiovyklėje aukštoje temperatūroje
dziovinimas Audinio nerekomenduojama džiovinti džiovyklėje
Balinimas
balinimas Galima naudoti baliklį
Negalima naudoti baliklio
balinimas Galima naudoti tik tuos baliklius, kurių sudėtyje nėra chloro
Džiovinimas
dziovinimas Džiovinimas ant pakabos
dziovinimas Džiovinti negręžiant
dziovinimas Džiovinti patiestą
dziovinimas Džiovinti šešėlyje
Lyginimas
lyginimas Skalbinius galima lyginti nustačius bet kokią temperatūrą. Galima naudoti garo funkciją
lyginimas Įprastas lyginimas su garu ar be jo, pasirinkus žemą temperatūrą
lyginimas Įprastas lyginimas su garu ar be jo, pasirinkus vidutinę temperatūrą
Įprastas lyginimas su garu ar be jo, pasirinkus aukštą temperatūrą
lyginimas Lyginti nerekomenduojama
lyginimas Lyginti galima. Patartina nenaudoti garo funkcijos
Cheminis valymas
cheminis Galimas cheminis valymas
cheminis Galima valyti su visais tirpikliais
cheminis Galima valyti visais tirpikliais, išskyrus trichloretileną
cheminis Galima naudoti tirpiklius, pagamintus iš naftos
Dalintis
Bjarnum baldai

Skandinaviškas interjeras tavo namuose.

Produktai

Kontaktai

© 2002 - 2023 visos teisės saugomos.

Pradėkite rašyti ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte

Shopping Cart

Krepšelyje nėra produktų.